O nás

Společnost HELEMIK manufaktura s.r.o. je sociální podnik, který se zabývá velkoobchodní činností v oblasti kancelářského, papírenského zboží, ochranných pomůcek a prodejem výpočetní techniky. Dále spolupracujeme ve strojírenském, gumárenském, automobilovém a telekomunikačním průmyslu, kde našim obchodním partnerům zajišťujeme montážní, kompletařské a dílenské práce a umožňujeme jim tak snížit jejich celkové výrobní náklady a to až o 40% na jednoho zaměstnance.

Obchodním partnerům nabízíme vysokou kvalitu provedené práce v předem dohodnutých termínech. Naším cílem je navázání dlouhodobé spolupráce se stabilními obchodními partnery, kteří by mohli využít naše montážní a kompletařské dílny či odloučená pracoviště u partnerů. Tyto služby jsme Vám schopni nabídnout za velmi výhodných podmínek.

V dnešní uspěchané době jsou na špici zdraví, mladí, úspěchem motivovaní dravci. Právě takoví posouvají hranice dál a jejich výkon se pro mnohé stává nedosažitelnou normou. U nás si ale uvědomujeme, že ve společnosti nejsou všichni takoví. Věříme že píle, vytrvalost, pracovitost, snaha o pokoření osobních limitů jsou stejně důležité. Lidé se zdravotním postižením mají na trhu práce znevýhodněnou pozici a přestože jejich předpoklady a touha pracovat jsou velké, současná tržní doba je ve většině případů nechá ve skupině “my se vám ozveme”.

Zakladatelé společnosti HELEMIK manufaktura tedy vytvořili přátelské pracovní prostředí právě pro osoby se zdravotním postižením.

Jsme mladá, perspektivně se rozvíjejí prosociální společnost, jejíž cílem je vytváření pracovních příležitostí pro osoby, jež jsou na trhu práce z nejrůznějších důvodů znevýhodněné. Neméně důležitým cílem je profesionalita a preciznost odvedené práce ve vztahu k našim obchodním partnerům.

Motto naší společnosti zní: “práce nás baví”.

Koho zaměstnáváme

Zaměstnáváme osoby se změněnou pracovní schopností.

 • Pracujeme kvalitně
  • díky zkušenostem se nám daří minimalizovat chyby
  • víme, co kdo umí a v čem vyniká a podle toho jej dosazujeme na konkrétní pozice
  • vybavujeme se profesionálními přístroji
  • komunikujeme s našimi dodavateli a reagujeme na jejich rady
  • absolvujeme nová školení
  • pečlivě si svou práci kontrolujeme
 • Pracujeme levně
  • pečlivě plánujeme a neztrácíme čas
  • minimalizujeme nežádoucí faktory, které navyšují ceny

S kým spolupracujeme a co nabízíme

Spolupracujeme ve strojírenském, gumárenském, automobilovém a telekomunikačním průmyslu. Našim obchodním parterům zajišťujeme montážní, kompletařské a dílenské práce.

Dále také s dodavateli kancelářského a papírenského zboží, ochranných pomůcek a prodejem výpočetní techniky.

Za společnost HELEMIK manufaktura, s.r.o.
MgA. et Mgr. Lenka Tomm
jednatelka společnosti